Dowiedz się, jak przeciwdziałać wągrom!

Dowiedz się, jak przeciwdziałać wągrom!

Zaskórniki, wągry czyli nieestetyczne, czarne kropki są zdolne do wyprowadzenia z równowagi każdego. Gdy rano dostrzegamy nowe niedoskonałości na buzi, potrafią zepsuć humor na cały dzień. Co z tego, że próbujemy je tuszować makijażem, gdy mamy świadomość, że one tam są. Jak walczyć z zaskórnikami? Jaką pielęgnację zastosować? Jaki peeling przeciw wągrom wybrać?

Te znienawidzone, czarne kropki na twarzy można spotkać najczęściej na buziach osób o cerze tłustej lub mieszanej. Niestety, potrafią też uprzykrzać życie właścicielom skóry suchej. Zaskórniki pojawiają się na skutek zablokowania ujścia mieszka włosowego przez nadmiar wydzielonego łoju. Do tego zwykle dołączają zanieczyszczenia oraz obumarłe komórki naskórka. To gotowy przepis na wągry. Czasami są one niewielkie, niekiedy duże. Wokół nich wytwarza się stan zapalny, a wówczas pojawia się krosta, która może mieć spore rozmiary. Aby pozbyć się wągrów, potrzeba sporo wysiłku i cierpliwości. Przyda się do tego dobry peeling przeciw wągrom, bo dzięki niemu skórę można nie tylko oczyścić, lecz również ochronić przed pojawieniem się nowych zaskórników.

Jak pozbyć się wągrów i uchronić się przed nowymi?

Przede wszystkim trzeba podwójnie zadbać o higienę. Zaskórniki lubią środowisko niezbyt sterylne, więc należy pozbawić je tego komfortu. Do codziennej pielęgnacji należy stosować specjalne żele i emulsje przeznaczone dla cery tłustej. Do wycierania twarzy przeznaczone muszą być zawsze czyste ręczniki, bo te wielokrotnie używane są siedliskiem rozmaitych bakterii. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie ręczników papierowych. Po umyciu twarzy trzeba przywrócić jej właściwe pH, a do tego celu najlepiej wykorzystać odpowiedni tonik. Bardzo dobre skutki przynosi peeling przeciw wągrom, który usuwając martwy naskórek, odblokowuje mieszki włosowe i zapobiega w ten sposób tworzeniu się nowych zaskórników. Te, które już występują na twarzy, mogą zostać usunięte wraz z obumarłymi komórkami naskórka.

Oczyszczając skórę z zaskórników domowymi sposobami, warto stosować ziołowe parówki i kompresy, ale tylko wówczas, gdy na twarzy nie występują zmiany ropne. Dobre efekty przynosi też maseczka z siemienia lnianego. Można zastosować również specjalne plastry, które zwilżone nakleja się na miejsca z wągrami, a po kilku minutach odkleja.

Peeling przeciw wągrom i krem – jak wybrać?

W kosmetykach do pielęgnacji skóry dotkniętej zaskórnikami powinny znaleźć się jednocześnie substancje antybakteryjne oraz te, które łagodzą podrażnienia. Dobrze, gdy w nich znajdują się ekstrakty z lukrecji, związki siarki, szałwia czy tymianek.

Zarówno krem, jak i peeling przeciw wągrom powinny zawierać substancje ograniczające produkcję łoju. Tu pomocne mogą okazać się kwas azelainowy oraz kwasy owocowe. Dobre efekty przynoszą też witaminy z grupy B oraz witamina H.

Aby zapobiegać pojawianiu się nowych wągrów, warto stosować regularnie peeling przeciw wągrom, a od czasu do czasu poddać się zabiegowi złuszczania naskórka za pomocą kwasu glikolowego lub zestawu kwasów owocowych.

Trzeba też wybrać odpowiednio krem pielęgnacyjny, bo nawet cera tłusta wymaga nawilżania. Niemniej preparaty stosowane do tego celu muszą mieć taki skład, który nie będzie powodem ponownego zatykania się mieszków włosowych oraz porów skórnych. Kosmetyki te nie mogą zawierać substancji komedogennych, które zwykle odpowiedzialne są za utratę drożności zarówno porów, jak i mieszków włosowych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij