5 najczęściej sprzedawanych hurtem rodzajów odzieży
Chyba jeszcze nigdy w historii nie mieliśmy dostępu do tak ogromnego wyboru odzieży. Galerie handlowe powstają niemal jedna na drugiej i, co ciekawe, nigdy nie są puste! W Internecie pojawia się coraz więcej szafiarek – blogerek modowych, które kreują nowe trendy i cieszą się ogromną popularnością.
Artykuł powstał we współpracy z hurtownią odzieży Sosimply
Jakie produkty kupowane są jednak najchętniej? Przyjrzyjmy się rankingowi pięciu najczęściej sprzedawanych hurtem rodzajów odzieży w Polsce.
1 Buty
Buty są jednym z najpopularniejszych rodzajów odzieży sprzedawanej hurtowo. Najczęstszym wyborem są buty sportowe – tutaj prym wiodą giganci, tacy jak Adidas i Nike, którzy nieustannie znajdują się na szczytach rankingów sprzedaży. Buty sportowe kupują zarówno osoby, które uprawiają dyscypliny indywidualne, takie jak jogging, ale także ci, którzy cenią sobie komfort, profesjonalizm wykonania oraz zdrowie (rezygnując na przykład z obcasów na rzecz sportowego obuwia).
Najpopularniejszym nabywcą butów sportowych są duże sklepy takie jak Decathlon, zaopatrujące sportowców. Najczęstszym jednak klientem hurtowni obuwniczych są drużyny sportowe, które mają regularne zapotrzebowanie na nowe obuwie. Powstaje również coraz więcej dużych sklepów obuwniczych, tak zwanych “sieciówek”, które prześcigają się w modelach i cenach, często nawet obniżając je do cen hurtowych.
2 Odzież robocza
Nie sposób pominąć w tym rankingu odzieży roboczej, która jest kupowana hurtowo przez tysiące firm. Najczęściej stosują ją pracownicy budowlani, drogowi, pracownicy magazynu i produkcji. Są to przede wszystkim kaski, rękawice, buty, kombinezony i koszulki, oraz kamizelki, spodnie i kurtki odblaskowe. Hurtowo produkowana jest także odzież dla pracowników służb mundurowych, takich jak policjanci, czy wojskowi.
3 Bielizna
Kiedyś bieliznę kupowało się na bazarku i nie zwracało się szczególnie uwagi na kolor ani wykonanie, liczył się przede wszystkim rozmiar. Dziś jest zupełnie inaczej. Funkcjonuje wiele firmowych sklepów z bielizną, w których biustonosz kosztuje tyle, co para dobrych jeansów.
Dostępne są również (najczęściej bezpłatne) porady z zakresu brafittingu, czyli prawidłowego dopasowania biustonosza do kobiecych kształtów. Kobiety coraz chętniej i coraz jawniej kupują również bieliznę erotyczną, jako że rewolucję seksualną mamy już dawno za sobą. Jednym z najpopularniejszych dostawców bielizny jest marka Triumph, która zawdzięcza klientelę odważnym i kuszącym reklamom.
4 Jeansy
Stworzone w drugiej połowie XIX wieku jeansy wciąż mają się świetnie. Każdego sezonu powstają nowe modele hurtowo produkowane dla setek rodzajów sklepów. Jest w czym wybierać, rozpiętość cen też jest różnorodna. Od tych firmowych (Levi’s, Lee, Wrangler), których ceny kształtują się w granicach 300-500 zł, a czasem i więcej, po takie, które wyglądają bardzo podobnie, a jakość wykonania nie zatrważa.
5 Odzież używana
Powstałe w drugiej połowie XX wieku w zachodniej Europie sklepy z odzieżą używaną przeżywają prawdziwy rozkwit. Nazywane są różnie. Popularna jest angielska nazwa second hand (czyli z drugiej ręki), ale na rodzimym rynku równie dobrze funkcjonują określenia ciucholand, czy lumpeks. Początkowo zaopatrywały się w nich osoby ubogie, ponieważ ceny ubrań, które możemy tam znaleźć są bardzo niskie.
Najczęściej tego typu sklepy sprzedają odzież na wagę, zmieniając codziennie cenę w zależności od długości leżenia towaru na półkach. Kilka lat temu wszystko się zmieniło. Celebryci zaczęli przyznawać się do kupowania odzieży używanej i zachęcać do tego społeczeństwo.
Dziś to żaden wstyd, znaleźć tam można odzież niepowtarzalną, której nikt inny nie ma. Można tam kupić wszystko, buty, kurtki, swetry, spodnie, a nawet (co jest dość kontrowersyjne) bieliznę. Jednak to bluzki damskie w sprzedaży hurtowej odzieży używanej plasują się na najwyższym miejscu.
Pokaż mi swoją szafę, a powiem ci, kim jesteś
Dziś moda jest jedną z najważniejszych dziedzin w życiu społecznym. Wielu ludzi ocenia innych powierzchownie, patrząc na to, w co są ubrani i wydając opinię. Producenci mają tego doskonałą świadomość, dlatego jeszcze bardziej nakręcają karuzelę modową, inwestując w coraz to bardziej wyszukane formy reklamy oraz tworząc programy dla ludzi, którzy mają problem z dobraniem odpowiedniej odzieży, choć przecież istnieje tyle hurtowni internetowych z bluzkami, gdzie można dobrać coś dla każdego, jak Sosimply. Dzięki temu brzydkie kaczątko zamienione w łabędzia stanie się kolejnym klientem sklepów, a hurtowa sprzedaż nie będzie miała końca.