Najstarszy taniec świata – taniec brzucha

Taniec brzucha to najstarszy taniec świata, znany już w czasach starożytnego Egiptu. Dla jednych jest sposobem na wyzwolenie pozytywnej energii i witalności, dla innych – sposobem na zgrabną sylwetkę. Niezależnie od celu, taniec brzucha świetnie wpływa na samopoczucie i skutecznie rozprawia się z kompleksem zbyt obfitych bioder. Tym bardziej, że trochę więcej ciała jest jak najbardziej pożądane.

Początki tańca

Początkowo taniec był wykonywany wyłącznie przez kobiety ku czci bóstwa. W starożytnym Rzymie, stał się rozrywką, głównie na wystawnych przyjęciach. Epoka chrześcijańska uznała taniec za nieprzyzwoity i jego popularność nieco spadła. Aktualnie zyskuje na zainteresowaniu miłośników, nie tylko w krajach arabskich, ale także krajach zachodniej Europy.

Zalety tańca brzucha

Taniec brzucha opiera się na subtelnych ruchach rąk i pełnych wdzięku ruchach bioder. Poszczególne partie ciała poruszane są niezależnie od siebie, lecz zawsze w rytm muzyki. Taniec jest też doskonałą improwizacją, a więc za każdym razem pokaz jest inny i niepowtarzalny. Niewątpliwie budzi wiele emocji, pokazuje kobiece piękno i seksualność. Dla osoby tańczącej jest wyzwoleniem pozytywnej energii, poczuciem harmonii duszy i ciała, a także doskonałym sposobem na relaks. Pozwala pozbyć się napięć zarówno psychicznych, jak i fizycznych.

Co daje taniec brzucha?

W tańcu pracują wszystkie mięśnie – od głowy, szyi i ramion po plecy, brzuch, klatkę piersiową i nogi. Mięśnie ciała na przemian rozluźniają się i napinają, co pozytywnie wpływa na kształtowanie się sylwetki. Ósemki, shimmy czy obroty miednicą doskonale rzeźbią typowo kobiece partie ciała – brzuch, biodra, pośladki i uda. Regularny taniec pomaga uzyskać wyraźne wcięcie w talii, wzmocnić mięśnie brzucha, zaokrąglić linię bioder, wzmocnić mięśnie nóg, grzbietu i ramion. Bezkształtna do tej pory sylwetka nabiera wyraźnego kształtu, zyskuje na kobiecości. Przy odpowiednim układzie choreograficznym, taniec brzucha może być pomocny w poprawieniu kształtów u różnych typów figury, w tym klepsydry i gruszki. Zajęcia są także zbawieniem na bolące plecy, lędźwie i kręgosłup. Ruchy shimmy, czyli szybkie potrząsanie miednicą i biustem daje podobny efekt do pasa wibracyjnego. Niechciane fałdki i oponki będą należały do przeszłości.

Taniec dla przyszłych mam

Cenną korzyścią z regularnych treningów jest wzmocnienie mięśni dna miednicy, które biorą udział podczas porodu. Dzięki odpowiedniemu kontrolowaniu ich pracy, poród przebiega sprawniej i jest zdecydowanie mniej bolesny. Poza tym wzmocnienie mięśni miednicy, w tym Kegla, gwarantuje intensywniejsze przyjemności łóżkowe.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij